Godzina: 10:00 / Miejsce: Muzeum Mazowieckie – Spichlerz Kazimierza Wielkiego 11b Płock, 09-400 Muzeum Mazowieckie w Płocku, oddział etnograficzny w Spichlerzu, zaprasza na świąteczną wystawę czasową „Słowiańskie Betlejem”. Autorką wystawy jest etnografka Elżbieta Piskorz-Branekova, która znana jest ze swych licznych publikacji dot. polskiego stroju ludowego. Od lat fascynuje ją tradycyjna kultura państw bałkańskich i słowiańskich. Wystawa „Słowiańskie Betlejem” ma na celu zaprezentowanie zwyczajów i rytuałów związanych z obchodami okresu Świąt Bożego Narodzenia u Słowian i uświadomienie, jak wiele elementów jest wspólnych, często wręcz identycznych, a różnice polegają na niewielkich szczegółach. Obejrzeć będzie można obiekty związane z kulturą bułgarską, białoruską, czeską, macedońską, polską, rosyjską, słowacką i ukraińską. Na barwne panele wystawy składać się będą: aranżacje izb wigilijnych (polskiej, białoruskiej, macedońskiej i słowackiej), kolędowania z gwiazdą, szopką lub surovaczką, ikonografia związana z Bożym Narodzeniem (drzeworyty, różne przedstawienia stajenki betlejemskiej) oraz grupy przebierańców. Wystawa zostanie przygotowana ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie oraz prywatnych autorki wystawy.. 2024 . .
Może Cię to również zainteresować: Bingo Zalecenia Markiveya Gry z zakładami Wiosna Kraków
Podniecenie Sierpień, Prognozy dla sportu Darmowy zakład 2024
Godzina: 10:00 / Miejsce: Muzeum Mazowieckie – Spichlerz Kazimierza Wielkiego 11b Płock, 09-400 Muzeum Mazowieckie w Płocku, oddział etnograficzny w Spichlerzu, zaprasza na świąteczną wystawę czasową „Słowiańskie Betlejem”. Autorką wystawy jest etnografka Elżbieta Piskorz-Branekova, która znana jest ze swych licznych publikacji dot. polskiego stroju ludowego. Od lat fascynuje ją tradycyjna kultura państw bałkańskich i słowiańskich. Wystawa „Słowiańskie Betlejem” ma na celu zaprezentowanie zwyczajów i rytuałów związanych z obchodami okresu Świąt Bożego Narodzenia u Słowian i uświadomienie, jak wiele elementów jest wspólnych, często wręcz identycznych, a różnice polegają na niewielkich szczegółach. Obejrzeć będzie można obiekty związane z kulturą bułgarską, białoruską, czeską, macedońską, polską, rosyjską, słowacką i ukraińską. Na barwne panele wystawy składać się będą: aranżacje izb wigilijnych (polskiej, białoruskiej, macedońskiej i słowackiej), kolędowania z gwiazdą, szopką lub surovaczką, ikonografia związana z Bożym Narodzeniem (drzeworyty, różne przedstawienia stajenki betlejemskiej) oraz grupy przebierańców. Czarnego Jacka Promocje wydarzeń 2024.
2024. . Podniecenie Sierpień.Godzina: 10:00 / Miejsce: Muzeum Mazowieckie – Spichlerz Kazimierza Wielkiego 11b Płock, 09-400 Muzeum Mazowieckie w Płocku, oddział etnograficzny w Spichlerzu, zaprasza na świąteczną wystawę czasową „Słowiańskie Betlejem”. Autorką wystawy jest etnografka Elżbieta Piskorz-Branekova, która znana jest ze swych licznych publikacji dot. .
Czytałeś artykuł "
Dźwigać Kod promocyjny 2024"
. . . . . . Dźwigać Kod promocyjny 2024. . . . . . . . . . . Dźwigać Kod promocyjny 2024.
Makale etiketleri: Szczeliny Ekskluzywny bonus Świętochłowice,Dźwigać To, co najlepsze